DOD Looking Glass Overdrive
Tuotenumero 1048468DOD Looking Glass Overdrive yhdistää lasinkirkkaan boostin, vintage-särön ja innovatiivisen input filter -toiminnon – täydellinen pedaali sävykontrollia ja dynamiikkaa arvostaville soittajille.
DOD Looking Glass Overdrive – särö peilimaailmasta
Digitech DOD Looking Glass Overdrive on ainutlaatuinen säröpedaali, joka vie sinut klassisten putkivahvistimien raakaan maailmaan – mutta modernilla hallinnalla. Suunniteltu yhteistyössä boutique-valmistaja SHOE Pedalsin kanssa, tämä pedaali yhdistää FET-pohjaisen luokkansa A vahvistuksen ja asymmetrisen klippauksen, joka vastaa herkästi soittotapaasi ja dynamiikkaasi.
Monipuolinen soundinmuokkaus yhdellä pedaalilla
Looking Glass tarjoaa laajan kirjon sävyjä: kirkas ja lasimainen boost, kevyt särö tai täyteläinen vintage-pursuaminen – kaikki samassa rungossa. Pre-Drive Bass Cut -säätimellä voit leikata matalia taajuuksia ennen säröä, kun taas Post-Drive Treble -kontrolli auttaa pitämään ylemmät taajuudet kurissa särön jälkeen. Lisäksi Input Filter mahdollistaa kirkkaiden kitaroiden hillitsemisen tai miksauksen läpäisemisen ilman terävyyttä.
Ominaisuudet
- Pre-Drive Bass Cut: Hallitsee matalia taajuuksia ennen säröä
- Post-Drive Treble: Viimeistelee ylätaajuudet särön jälkeen
- Input Filter: Sovittaa pedaalin kitarasi mikrofoneihin ja kirkkauteen
- Gain ja Level -säätimet: Tarkka hallinta särön määrästä ja ulostulotasosta
- Asymmetrinen clipping: Vastaa herkästi plektraniskuun ja soiton dynamiikkaan
- True bypass: Signaali pysyy puhtaana pedaalin ollessa pois päältä
Luova yhteistyö boutique-hengen mukaisesti
DOD Looking Glass Overdrive on syntynyt SHOE Pedalsin Christopher Venterin ja Digitechin yhteistyön tuloksena. Sen minimalistinen mutta monipuolinen rakenne tekee siitä täydellisen valinnan kitaristeille, jotka etsivät soittoon reagointia, sävyjen muokattavuutta ja persoonallista ääntä – klassisesta rockista psykedeelisiin seikkailuihin.