Dimarzio DP182W
Tuotenumero 1046068DiMarzio DP182 Fast Track 2 on erittäin tehokas stratokokoinen tallamikki, joka tarjoaa massiivisen keskialueen, korkean ulostulon ja aggressiivisen humbucker-soundin sähkökitaraan.
DiMarzio Fast Track 2 sähkökitara tallamikki maksimaaliseen tehoon
DiMarzio DP182 Fast Track 2 on sähkökitara tallamikki, joka tuo täysikokoisen humbuckerin voiman ja massiivisen soundin single coil -kokoiseen muotoon. Se on suunniteltu erityisesti soittajille, jotka haluavat maksimaalista ulostuloa, vahvaa keskialuetta ja ronskia säröä ilman kitaran modifiointia.
Fast Track 2 perustuu soundiltaan Super 3 -mikrofoniin, mutta kompaktissa muodossa. Sen valtava keskialue, voimakas basso ja korkea ulostulo tekevät siitä erinomaisen valinnan tilanteisiin, joissa tarvitaan aggressiivista, läpileikkaavaa ja täyteläistä tallasoundia.
Suuri soundi ja korkea ulostulo
Keraaminen magneetti tuo soundiin tiukkuutta ja nopeaa reagointia, kun taas korostunut keskialue auttaa kitaraa erottumaan miksauksessa. Bassotoisto on runsas ja voimakas, ja diskantti pysyy hallittuna, mikä tekee mikrofonista erinomaisen valinnan korkeille gain-asetuksille.
Fast Track 2 tuottaa huomattavasti enemmän tehoa kuin perinteiset single coil -mikrofonit ja ajaa vahvistimen helposti särölle. Tämä tekee siitä täydellisen vaihtoehdon moderniin rockiin ja hard rock -tyyliseen soittoon.
Optimoitu tallapositioon
Fast Track 2 on suunniteltu erityisesti tallamikiksi, jossa sen korkea ulostulo ja voimakas taajuusvaste pääsevät parhaiten esiin. Se toimii erinomaisesti yhdessä korkeampitehoisten single coil -koon kaulamikrofonien, kuten The Chopperin, Pro Trackin tai Air Norton S:n kanssa.
Keskipositioon suositellaan esimerkiksi Cruiser kaulaversiota tai Fast Track 1 -mikrofonia, jolloin kokonaisuus pysyy tasapainoisena ja monipuolisena.
DiMarzio DP182 Fast Track 2 tekniset tiedot
- Malli: DiMarzio DP182 Fast Track 2
- Tyyppi: Tallamikki, humbucker (single coil -koko)
- Väri: Valkoinen kuori, mustat navat
- Magneetti: Keraaminen
- Treble: 5,0 / 10
- Mid: 8,0 / 10
- Bass: 7,5 / 10
- Teho: 321 mV
- DC-resistanssi: 18,07 kOhm
- Tuotannossa vuodesta: 1991
- Tuotekoodi: DP182WH
Miksi valita DiMarzio Fast Track 2
- Erittäin korkea ulostulo ja voimakas särösoundi
- Valtava keskialue joka leikkaa miksauksessa tehokkaasti
- Täyteläinen ja voimakas basso
- Humbucker-soundi single coil -kokoisessa muodossa
- Optimoitu tallapositioon moderniin rockiin ja hard rock -soittoon