LP 793X 7 1/4 and 8 5/8" Bongo Galaxy Giovanni Ash Natural
Tuotenumero 1069019LP 793X Galaxy Giovanni Bongo Set on pohjoisamerikkalaisesta saarnesta valmistettu 7 1/4" ja 8 5/8" bongosetti, jossa on käsin valitut luonnonnahkakalvot, Comfort Curve II -vanteet ja kullanväriset metalliosat.
LP 793X Galaxy Giovanni Bongo Set bongorummut
LP 793X Galaxy Giovanni Bongo Set on ammattilaistason bongorumpusetti, jossa yhdistyvät pohjoisamerikkalaisesta saarnesta valmistetut rungot, käsin valitut luonnonnahkakalvot ja näyttävät kullanväriset metalliosat. Giovanni Hidalgo Signature -sarjaan kuuluva setti tarjoaa täyteläisen, voimakkaan ja selkeästi erottuvan bongosoundin.
Bongojen koot ovat 7 1/4" ja 8 5/8" eli noin 18,4 cm ja 21,9 cm. Kokoero tuottaa tasapainoisen yhdistelmän korkean machon kirkasta sointia ja matalamman hembran syvempää ääntä. Ash Natural -viimeistely korostaa saarnirunkojen luonnollista puunsyykuviota.
Pohjoisamerikkalaiset saarnirungot
Ensiluokkaisesta pohjoisamerikkalaisesta saarnesta valmistetut rungot tuottavat kirkkaan atakin, hyvän äänenvoimakkuuden ja selkeän sävelkorkeuden. Luonnollinen resonanssi ja laaja dynamiikka sopivat vaativaan live-, studio- ja harjoituskäyttöön.
Käsin valitut luonnonnahkakalvot
Käsin valitut luonnonnahkakalvot tarjoavat perinteisen soittotuntuman ja vivahteikkaan vasteen. Kalvot reagoivat tarkasti sekä kevyisiin sormitekniikoihin että voimakkaampiin iskuihin, joten soittaja pystyy hyödyntämään laajaa dynamiikka-aluetta.
Comfort Curve II -vanteet
LP Comfort Curve II -vanteiden pyöristetty muotoilu tekee käsillä soittamisesta miellyttävää. Vanteet tukevat tarkkaa soittotuntumaa ja vähentävät käsiin kohdistuvaa rasitusta pitkissä harjoituksissa ja esiintymisissä.
Vakaa viritys ja valettu alumiinipohja
Järeät 5/16" virityskoukut mahdollistavat tarkan virittämisen ja auttavat säilyttämään kalvojen tasaisen kireyden. Valetusta alumiinista valmistettu bongojen pohja yhdistää rummut tukevasti ja vahvistaa kokonaisuutta aktiivisessa käytössä.
Keskeiset ominaisuudet
- Giovanni Hidalgo Signature -malli: Ammattikäyttöön suunniteltu LP Galaxy -sarjan bongosetti
- Bongojen koot: 7 1/4" ja 8 5/8" eli noin 18,4 cm ja 21,9 cm
- Saarnirungot: Ensiluokkaista pohjoisamerikkalaista saarnea
- Luonnonnahkakalvot: Käsin valitut kalvot tarjoavat vivahteikkaan vasteen
- Comfort Curve II -vanteet: Pyöristetty muotoilu miellyttävään käsillä soittamiseen
- Virityskoukut: Järeä 5/16" rakenne tarkkaan virittämiseen
- Alumiinipohja: Valettu rakenne parantaa bongosetin tukevuutta
- Metalliosat: Kullanvärinen viimeistely
- Viimeistely: Ash Natural
Tekniset tiedot
- Tuotemalli: LP 793X Galaxy Giovanni Bongo Set
- Soitintyyppi: Bongorummut
- Pienemmän rummun koko: 7 1/4" / noin 18,4 cm
- Suuremman rummun koko: 8 5/8" / noin 21,9 cm
- Runkomateriaali: Pohjoisamerikkalainen saarni
- Kalvot: Käsin valittu luonnonnahka
- Vanteet: LP Comfort Curve II
- Virityskoukut: 5/16"
- Pohjarakenne: Valettu alumiini
- Hardware: Kullanvärinen
- Viimeistely: Ash Natural