T-Rex TwinBlaze - Dual Distortion
Tuotenumero 1092708T-Rex TwinBlaze on kaksikanavainen putkivetoiseen 12AX7A-rakenteeseen perustuva overdrive- ja distortion-pedaali, joka tarjoaa erilliset Crunch- ja Lead-tilat, 4-alueisen EQ:n molemmille kanaville sekä 20 dB clean boostin. Sisäänrakennettu kaiutinsimulointi mahdollistaa suoran liitännän äänikorttiin tai PA-järjestelmään ilman kaiutinkaappia.
T-Rex TwinBlaze – Kaksikanavainen putkioverdrive ja distortion
T-Rex TwinBlaze on kaksikanavainen overdrive- ja distortion-pedaali, joka perustuu aitoon putkivetoiseen piiriin. Kaksi valikoitua 12AX7A-putkea tuottavat vahvistinmaisen vasteen, dynaamisen tuntuman ja harmonisesti rikkaan särön molemmille kanaville.
Kumpikin kanava toimii itsenäisesti ja sisältää Crunch- ja Lead-tilat, joten pedaali soveltuu niin klassisiin rytmisäröihin kuin korkeamman gainin soolokäyttöön.
Kaksi itsenäistä putkikanavaa
- Putket: 2 x 12AX7A
- Kanavat: 2 täysin itsenäistä kanavaa
- Tilat per kanava: Crunch / Lead
- Säädöt per kanava: Gain, Volume, 4-alueinen EQ
Crunch-tila tarjoaa avoimen ja dynaamisen overdrive-soundin, joka toimii erinomaisesti rytmisoittoon ja klassiseen rockiin. Lead-tila lisää gainia ja sustainia, tarjoten tiukemman ja voimakkaamman särön sooloihin ja raskaampaan soittoon.
Tarkka 4-alueinen taajuuskorjain
Molemmilla kanavilla on oma 4-alueinen EQ, jonka avulla soundia voidaan muokata yksityiskohtaisesti. Sävyalue kattaa keskialuepainotteisen brittiläistyylisen soundin sekä bassorikkaamman ja syvemmän distortionin, joten pedaali mukautuu monenlaisiin vahvistimiin ja musiikkityyleihin.
Integroitu kaiutinsimulointi ja clean boost
- Kaiutinsimulointi: Sisäänrakennettu, suoraan äänitykseen tai PA-liitäntään
- Boost: Erillinen clean boost jopa 20 dB
- Boost-säätö: Oma Boost Level -säädin
Kaiutinsimulointi mahdollistaa suoran liitännän mikseriin tai äänikorttiin ilman kaiutinkaapin mikrofonointia. Clean boost nostaa tasoa ilman että putkietuasteen sävy tai gain-rakenne muuttuu.
Tekniset tiedot
- Tyyppi: Kaksikanavainen overdrive/distortion-pedaali
- Putket: 2 x 12AX7A
- Kanavasäädöt: Gain, 4-alueinen EQ, Crunch/Lead
- Lisäsäätö: Boost Level
- Boost-toiminto: 20 dB clean boost
- Liitännät: 6,35 mm input ja output
- Kaiutinsimulointi: Kyllä
- Mitat: 186 x 120 x 65 mm
- Paino: 0,8 kg