Death By Audio Reverberation Machine
Tuotenumero 1066235Death By Audio Reverberation Machine on kokeellinen digitaalinen kaiku, joka tuottaa synteettisiä tiloja, tummia syvyyksiä ja säröisiä shimmer-kaikuja. Täydellinen kaikupedaali niille, jotka haluavat luoda ainutlaatuisia äänimaisemia.
Death By Audio Reverberation Machine kaiku
Reverberation Machine on synteettinen tilasimulaattori, joka lisää syvyyttä ja kokeellista tunnelmaa mihin tahansa instrumenttiin. Tämä pedaali ei pyri realismiin – sen tarkoitus on luoda uusia, keinotekoisia tiloja ja räjäyttää kaiku täysin uusiin ulottuvuuksiin. Altitude-säätimen ansiosta voit tuoda mukaan säröä ja lo-fi-värähtelyä, ja Tone-kytkin vaihtaa soundin tummasta katedraalista kirkkaaseen shimmeriin.
Hallintalaitteet
- Vol: säätää pääulostulon voimakkuutta
- Altitude: lisää säröä ja avaa tilan soundia leveämmäksi
- Verb: säätää kaikusignaalin määrää
- Dark/Light-symbolikytkin: vaihtaa tummasta kaikukellarista kirkkaaseen shimmeriin
Huomio: Kun Altitude ja Verb ovat yli klo 12-asennossa, pedaali voi tuottaa erittäin kovia ääniä, kohinaa ja kokeellisia artifakteja – tarkoituksella.
Tekniset tiedot
- Mitat: 12,34 cm x 9,32 cm x 5,23 cm
- Paino: noin 400 g
- Virtalähde: 9 V DC (positiivinen rengas, negatiivinen kärki, mukana 9 V paristo)
- Virrankulutus: 66 mA
Death By Audio Reverberation Machine sopii täydellisesti ambient-, noise- ja kokeelliseen musiikkiin, jossa kaiku ei ole vain tila – vaan olennainen osa säveltä ja rakennetta. Luova, arvaamaton ja äärettömän inspiroiva.